Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlanmalı?

Vajinismus Tedavisine En Erken Ne Zaman Başlanmalı?

Belki de bir haftalık evli olmanıza rağmen ilişkiye girememe sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Ancak bu sorununuzun bir haftadan beri ‘su yüzüne çıktığını’ gösterir. Problemin kökleri çok daha derinlerde yer almaktadır. Bu nedenle vajinismus tedavisine olabilecek en erken zaman içerisinde başlanmalıdır.

Vajinismus olduğu nasıl anlaşılır?

Vajinismus olduğu cinsel isteksizlik, ilişkiden çekinme ve korkma gibi bir takım psikolojik ve fiziksel etkenler görüldüğünde anlaşılabilmektedir.
Vajinismus sorunu mutlaka destek alınması gereken bir cinsel sorundur. Sorun kısa sürede çözüme kavuşmadığı takdirde bir çığ gibi büyüyerek evliliklerde ciddi sıkıntılara dönüşebilir.

Ülkemizde tıp alanında ‘seksoloji’ diye bir uzmanlık olmadığı için ve ‘seksolog’ adı altında çalışan kişiler de yoktur.  Vajinismus terapisti olarak çalışan ruh sağlığı profesyonellerinin çoğu kendilerini cinsel terapiler konusunda eğitmiş, eğitimler almış veya bir takım kurslara katılarak ‘cinsel terapist’ unvanı almış kişilerdir. Vajinismus tedavi merkezi seçimi için cinsel terapi eğitimini almış uzman hekimleri seçebilirsiniz.

Psikolojik travma nedir?

Vajinismus tedavisine en erken dönemde başlanmalıdır. Çünkü zamanla sorun büyüyecek ve sıkıntılar artacaktır. O yüzden beklemenin bir anlamı olmayacaktır. Kişinin kendisini hazır hissetmesi de önemlidir.

Vajinismus sorunu doğru, bilimsel ve etik yöntemlerle kısa sürede çözüme kavuşabilmektedir. Erken dönemde tedavi daha sonrasında ortaya çıkabilecek pek çok evlilik sorununun önüne geçecektir.

Siz de bu konuyla ilgili görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, diğer hastalarla diyalog kurabilirsiniz.
İstanbul, Ankara ve İzmir‘de bulunan kliniklerimiz ile Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden 7000‘den fazla hastayı 2002‘den bu yana başarı ile tedavi etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Telefon: 0850 303 2000
E-Posta: suleyman@eserdag.com
Facebook Grubumuza Katılın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Posta ile ulaşın
suleyman@eserdag.com adresinden ulaşın.
Telefonla ulaşın
0850 303 2000 - Aramaktan çekinmeyiniz.
Hakkımızda
İstanbul, Ankara ve İzmir'de faaliyet gösteren kliniklerimiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2002'den bu yana 7000'den fazla hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.