Vajinismus Tedavisine Ne Zaman Başlanmalı?

Vajinismus Tedavisine En Erken Ne Zaman Başlanmalı?

Belki de bir haftalık evli olmanıza rağmen ilişkiye girememe sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Ancak bu sorununuzun bir haftadan beri ‘su yüzüne çıktığını’ gösterir. Problemin kökleri çok daha derinlerde yer almaktadır. Bu nedenle vajinismus tedavisine olabilecek en erken zaman içerisinde başlanmalıdır.

Vajinismus olduğu nasıl anlaşılır?

Vajinismus olduğu cinsel isteksizlik, ilişkiden çekinme ve korkma gibi bir takım psikolojik ve fiziksel etkenler görüldüğünde anlaşılabilmektedir.
Vajinismus sorunu mutlaka destek alınması gereken bir cinsel sorundur. Sorun kısa sürede çözüme kavuşmadığı takdirde bir çığ gibi büyüyerek evliliklerde ciddi sıkıntılara dönüşebilir.

Ülkemizde tıp alanında ‘seksoloji’ diye bir uzmanlık olmadığı için ve ‘seksolog’ adı altında çalışan kişiler de yoktur.  Vajinismus terapisti olarak çalışan ruh sağlığı profesyonellerinin çoğu kendilerini cinsel terapiler konusunda eğitmiş, eğitimler almış veya bir takım kurslara katılarak ‘cinsel terapist’ unvanı almış kişilerdir. Vajinismus tedavi merkezi seçimi için cinsel terapi eğitimini almış uzman hekimleri seçebilirsiniz.

Psikolojik travma nedir?

Vajinismus tedavisine en erken dönemde başlanmalıdır. Çünkü zamanla sorun büyüyecek ve sıkıntılar artacaktır. O yüzden beklemenin bir anlamı olmayacaktır. Kişinin kendisini hazır hissetmesi de önemlidir.

Vajinismus sorunu doğru, bilimsel ve etik yöntemlerle kısa sürede çözüme kavuşabilmektedir. Erken dönemde tedavi daha sonrasında ortaya çıkabilecek pek çok evlilik sorununun önüne geçecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.