Vajinismus Tedavisi Merkezi Seçimi

Vajinismus Tedavisi Merkezi Seçimi

Vajinismus tedavi müessesesi seçimi çok önemlidir. Ülkemizde maalesef bu konuda tecrübe sahibi müesseselerin sayıları oldukça azdır. Cinsel ilişkiye girememe sorunu yaşayan hastaların öncelikle vajinismus tedavisi konusunda uzman bir hekimle görüşmesi şarttır.

Vajinismus tedavisi öncesi jinekolojik değerlendirme

İlişki sırasında korku ile vücudunu kasan, eşine izin vermeyen, ilişki sırasında acı veya daha çok ‘acı olacakmış gibi bir his’ yaşayan hastaların öncelikle cinsel problemler konusunda çalışan bir merkeze veya doktora başvurmaları önemlidir.

Vajinismus tedavisine başlamadan önce dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, alanında uzman ve cinsel problemler konusunda deneyimli bir jinekolog tarafından jinekolojik değerlendirme yapılmasının gerekliliğidir. Jinekolojik değerlendirme sonrasında kişide vajina, kızlık zarı ve dış genital alan ile ilgili doğuştan gelen veya daha sonradan ortaya çıkmış olan patolojiler araştırılır.

Vajinismus sorunu genelde psikolojiktir ve kaygılara bağlıdır. Ancak bazen yapısal nedenler de cinsel ilişkiye girememe problemine yol açabilir. Bazı hastalar, yaşadıkları ilişki problemleri genital alandaki yapısal (anatomik) nedenlere balı olmasına rağmen maalesef aylarca süren psikoterapiler ile maddi hem manevi kayıplara uğramaktadırlar. Bu durumda vajinismus tedavisi için seçilen müessesenin son derece önemli olduğunu vurgulamak gerekir.

Vajinismus Tedavisi Müessesesi Arama ve Doktor Seçimi

Vajinismus tedavi fiyatları tabi ki herkes için çok önemlidir. Ancak tek belirleyici olmamalıdır. Önemli olan doğru tedavi teknikleri ile kısa sürede ve kalıcı olarak bu sorundan kurtulmak olmalıdır.

Vajinismus tedavisi için müessese arama ve doktor seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken ve dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler:

  • Müessesenin vajinismus tedavisinde başarı oranları,
  • Kaç yıldır kaç vajinismus hastasının tedavi olduğu, müessesenin cinsel sorunlar hakkında bilgi ve tecrübeleri,
  • Hangi tedavi seçeneğinin sunulduğu,
  • Yardımcı personelin yaklaşımı,
  • Ortamın güvenirliliği, hijyeni, belki de enerjisi
  • Vajinismus doktoru ile sizin iletişimiz,
  • Vajinismus doktorunuzun size yaklaşımı,
  • Doktorunuzun samimiyeti, sabırlı yaklaşımları, güler yüzlülüğü, içtenliği, size ayırdığı zaman,
  • Size tedavi garantisini sunup sunmadığı, inandırıcılığı
  • Vajinismus tedavi ücretleri (maliyetler) önemli kriterlerdir.

Vajinismus Sorunu ve Kızlık Zarı

Vajinismus problemi tamamen psikolojik nedenlerden kaynaklanmasına rağmen gereksiz yere kızlık zarını aldıran, cerrahi operasyonlara maruz kalan hastalar da olmaktadır. Vajinismus Ankara ofisimize bu şekilde pek çok hasta gelmektedir. Yani cerrahi müdahale geçirmiş olmasına rağmen hala ilişkiye girememe problemi devam eden pek çok hasta bulunmaktadır.

Unutulmamalıdır ki, vajinismus her şeyden önce bir tür bilinçaltı problemidir ve tedavisi de problemin kaynağına yönelik olmalıdır. Doğuştan gelen kızlık zarı sorunu olmadığı halde işlem yapılması önerilmez. Diğer taraftan kızlık zarında doğuştan gelen sorun olduğu halde, cerrahi işlem yapılmadan da cinsel sorunu yenmek mümkün olmayacaktır.

Vajinismus Tedavisi için Müessese Seçimi…

Vajinismus tedavisi için müessese seçimini bu yüzden iyi bir araştırma yaparak, bilimsel ve etik yerlere ulaşmak çok önemlidir.  Araştırmalarınız için internet siteleri, sosyal medya ve forumlar olabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.