Vajinismus Tedavisi Hikayesi

Vajinismus Tedavisi Hikayesi

Ayşegül Hanım (28 yaş, Akademisyen, 1 yıllık evli, Konya)
“Ailemin hep terbiyeli, akıllı, başarılı kızı oldum. Üniversiteyi bitirdim, ancak kafamdakileri hiç değiştiremedim…”

On yedi yaşımda üniversiteye gittiğimde büyümeye başladım ben. Uzaklarda olunca herşeyden uzakta olacağımı sanmıştım. Öyle olmadı tabi. Ailem hep kafamın içinde, hep benimleydi… Eğer herkesten biraz daha hassas baktığınızı düşünüyorsanız hayata ve eğer yalan söylemekten hoşlanmıyorsanız sevdiklerinize; uzakta olmak fark etmezmiş, çok sonradan öğrendim… Kendimi hep korudum bu yüzden. Kötü arkadaşlar edinmedim, açık saçık filmler izlemedim. Arkadaşlarımla bile konuşmadım cinsellik hakkında, kardeşlerimle bile… Yeri geldi sevgilimle konuşmadım… Hayata her zaman, her yerinden farklı bakmaya çalıştım. Bana söylenilen sözleri her zaman en derin yerinden anlamaya çalıştım. Ailemin terbiyeli, başarılı ve akıllı kızı olmak için uğraştım durdum hep.

Fakat yıllar geçti işte. Üniversite bitti, master bitti… Evlendim. Kafamda herşey çoktan değişmişti. Fakat kafamdaki değişikliklere rağmen değiştiremediğim, söz geçiremediğim şeyler vardı. ‘Vajina çok akıllı bir organdır, dedi Süleyman Bey. Ne kadar haklıymış meğer. O zamanlar bilmiyordum bunu…

Sonradan çok iyi anladım. Ne zaman, nerede, nasıl karar verdim bilmiyorum. Çünkü benim hayatımda derin yaralar oluşturmadı bu sorun. Yani bu sorun yüzünden eşimle hiç tartışmadım. Bu sorun yüzünden psikolojim bozulmadı hiç. Bu sorun yüzünden aile içinde de hor görülmedim. Ben şanslı olanlardandım biliyordum. Son sohbetimizde Süleyman Bey’in söylediği sözler beni çok etkiledi…-Belki de gecenin bir yarısı bu yüzden yazıyorumdur bu satırları.- Muhtemelen güleryüzlü olmamdan yola çıkarak, herkes sizin gibi gelmiyor bu kliniğe ne yazık ki, dedi bana. Sonra düşündüm. Evet, buraya kocasının baskısıyla da gelen var, üzerine birde şiddete maruz kalarak gelen var. Buna benzer bir sürü örnek var, evet. Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, kadın olmak her zaman kendini sakınmakla, korumakla eşdeğer, namus kavramı ise zaten bütün değerlerin üstünde…

Ankara’da Süleyman Bey’e gitmeye karar verdiğimde, vajinismus hastalığının psikolojik bir hastalık olduğunu kolaylıkla tedavi edilebildiğini, bir çok vajinismus hastası gibi benimde vajinismus tedavisi olabileceğimi, bu konuda uzman bir doktora gitmekle çözüme kavuşacağını biliyordum. En önemlisi hissediyordum. Başka hiçbir doktora gitmedim bu nedenle, uzun tedavi arayışlarım-hayal kırıklıklarım olmadı yani.

Ben de herkes gibi, önce oturdum başarı mektuplarını okudum. Vajinismus hastalığının bir çok problemli evresinde bulunup, Süleyman Bey tarafından tedavi edilen ir çok hasta vardı. Sonra Süleyman Bey’e, hiç mi başarısız olan yok, diye mail attım. Hemen cevap yazdı bana, ama yine de kafamdaki soru işaretlerini azaltmaya yetmedi cevabı. Bu soru işaretleri tedaviye başladığımız gün azaldı. Sonra iyice azaldı ve üçüncü gün yok oldu.

Eğer Süleyman Bey’i ilk gördüğümde o sakin ve samimi hali ile karşılaşmasaydım bu tedavi süreci benim için çok zor geçebilirdi. Bu tedavinin başarılı olmasında kendisinden aldığım güvenin payı çok büyüktür. Bu sorunu yaşayan her kadına içtenlikle tavsiye edebileceğim tek kişi, işte bu yüzden o’dur.

Vajinismus hastalığının tedavisinde 3 gün boyunca yanımda olan, kendisine ve ekibine buradan teşekkürlerimi iletiyorum.

Siz de bu konuyla ilgili görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, diğer hastalarla diyalog kurabilirsiniz.
İstanbul, Ankara ve İzmir‘de bulunan kliniklerimiz ile Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden 7000‘den fazla hastayı 2002‘den bu yana başarı ile tedavi etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Telefon: 0850 303 2000
E-Posta: suleyman@eserdag.com
Facebook Grubumuza Katılın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.