Vajinismus Tedavisi Ankara

Vajinismus Tedavisi Ankara

Bu bölüm Vajinismus Tedavisi Ankara web sitesi için size özel hazırlanmıştır.

Vajinismus Tedavisi  Başarı

Sorununu bir an evvel yenmek, kökten ve kalıcı bir şekilde çözüme kavuşmak önemlidir. Vajinismus tedavisi başarısındaki en önemli unsurlardan birisi güven, diğeri sabır, diğeri de verilen ev çalışmalarının düzgün bir şekilde yapılmasıdır. Eş desteği ve motivasyonu da çok önemlidir.
Kişinin tedavi başarısında hem kendisine hem de tedaviyi veren vajinismus terapistine güvenmesi son derece önemlidir. Belki de güven, vajinismus tedavisi için en önemli başarı kriteridir. Hastaların güven içerisinde tedavilerine başvurmaları şarttır.

Aslında hiçbir hasta tedavi için başvurduğu ilk andan itibaren içinde bir tedirginlik taşımaktadır. Bu gerginliğin sebebi tedavinin neyle karşılaşacağını bilememenin verdiği strestir.  Tedaviye başlanıldığında ise bu gerginliğin ne kadar yersiz ve gereksiz olduğu hastalar tarafından anlaşılmaktadır.

Vajinismus tedavisi için ‘Hasta Dostu’ yöntemler

Her hasta tarafından tekniği iyice kavratıldıktan sonra son derece rahat bir şekilde uygulanabilen, ağrısız, acısız yöntemlere ‘hasta dostu’ tedaviler adı verilir. Zaten acı duyma korkusundan dolayı cinsel ilişkiye giremeyen vajinismus hastaların tedavileri sırasında acı hissetmemeleri, tedavilerdeki egzersizleri çok rahat bir şekilde yapabilmeleri, sonuna kadar bırakmadan tedaviye devam edebilmeleri açısından çok önemlidir. Bu yüzden hasta dostu yöntemler çok yüz güldürücü olmaktadır.

Tedavi başarısı için ilk şart, doğru bir tedavi merkezinde doğru bir tedavi tekniği ile cinsel terapiye başlamaktır. Yanlış merkezler tarafından uygulanılan yanlış tedaviler sorunu çözmez, çiftlerde maddi ve manevi yıkımlara neden olur, umutsuzlukları arttırarak daha sonra uygulanacak olan tedavilere de engel olur.

Neler işe yaramaz?

Vajinismus tedavisi için sıcak su üzerinde oturma banyoları, ağrı kesici ilaçlar, antidepresan ilaçlar, kas gevşeticiler, uyuşturucu kremler, vajina içine jeller, botoks tedavileri bir İŞE YARAMAZ.  Vajinismusta başarı için mucizevi bir ilaç, merhem, kayganlaştırıcı jel, kas gevşetici ilaç, sakinleştirici hap veya iğne yoktur. Kesin tedavi başarısı için profesyonel destek alınması şarttır.

Vajinismus tedavisi ve başarı sonrası sizleri yepyeni bir dünya bekliyor olacak!

Tedavi sonrasında kendinize güven artacak, kendinizi çok daha fazla sevecek, gerçekten bir kadın gibi hissetmeye başlayacaksınız. Umutlu ve cesaretli bir şekilde adımınızı atın…

Vajinismus tedavisi başarısı için ‘eş desteği’

Vajinismus tedavisinde “eş desteği” de son derece önemlidir. Erkek eşlerin hayat arkadaşlarını iyi anlamaları, destek olmaları ve her zaman motive edici olmaları son derece önemlidir.

Vajinismus tedavisi Ankara ile hastaların normal doğum yapmalarında bir sakınca bulunmaz. Kişiler normal şekilde aynı tedavi görmemiş (yani vajinismus sorunu olmayan kişiler gibi) normal hayatlarına devam edebilirler.

Vajinismus tedavisinde cinsel isteksizlik olmasa da zamanla kişilerde cinsel haz sorunları ortaya çıkabilir. Halledilemeyen sorunlar zamanla büyümekte ve evliliklerde ciddi sıkıntılara neden olmaktadır.

Kesin başarı için sorunun çözümünü ertelemeyiniz…

Vajinismus, tedavi (destek) alınmadan kesinlikle kişinin kendi başına çözümleyemeyeceği bir sorundur. Mutlaka profesyonel yardım alınmasını gerektirir. Aksi takdirde sorun yıllarca hüküm sürmektedir. Zamanla artan umutsuzluklar hayatın farklı alanlarında da kendisini gösterebilir.

Başarı size artık çok yakın…

Unutmayınız; tedavi başarısındaki ilk ve en önemli adım “sorunu önce kabullenmek, daha sonrasında doğru bir klinikte tedaviye başlamaktır”.  Yardım almak için asla çekinmeyiniz, korkmayınız, utanmayınız. Bu sorunu yaşayan milyonlarca kişinin olduğunu unutmayınız. Vajinismus tedavisinde başarıya ulaşınca hayatınızdaki çok büyük bir engel kalkacak, omuzlarınızdaki yük gidecek ve kendinize olan güveniniz hızla artacaktır.

Diğer taraftan anne olmak her kadının hayallerini süsleyen bir heyecandır. Vajinismus tedavisi sonrası siz de başarıya ulaşan diğer çiftler gibi anne olmak için sabırsızlanacaksınız. Şu anda hayal gibi görünen annelik düşünceniz belki de yalnızca birkaç ay içerisinde hayal olmaktan çıkarak gerçeğe dönüşecektir. Vajinismus tedavisi Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde yoğun bir şekilde yapılmaktadır.

Vajinismus Ankara web sitesinde belirtildiği üzere Ankara müessesemizde pek çok cinsel sorun konusunda çalışmalar yürütmekteyiz.

Ankara ofisimizdeki çalışma alanlarımız:

  • Vajinismus (Cinsel ilişkide korkuya bağlı ilişkiye girememe)
  • Disparuni (ağrılı cinsel ilişki),
  • Anorgazmi (orgazm olamama)
  • Cinsel isteksizlik (Cinsel soğukluk)

Cinsel sorun yaşayan kadınların erkek eşlerinde de sorunlar varsa sağlıklı bir cinsel ilişki için ilave olarak onlar da tedavi edilmelidir.

Erkeklerdeki cinsel sorunlar:

  • Erken boşalma
  • Sertleşme sorunu (Ereksiyon problemleri)
  • Cinsel isteksizlik

Erkek eşlerde eşinin vajinismus sorununa ikincil olarak gelişen cinsel problemlerin çözümü genelde oldukça kolay ve rahattır. Çoğu zaman eşindeki istemsiz kasılmaların azalması, korkulara bağlı tepkilerinin bitmesi sonrasında kısa sürede sorunlar kendiliğinden çözümlenmektedir. Ancak bazı durumlarda, özellikle evlilik sürecinin uzaması sonrasında problem iyice yerleşmekte ve bu durumda ilave olarak erkek eşe de cinsel terapi gerekebilmektedir.

Vajinismus Ankara ofisimize vajinismus tedavisi için hastalar, eşleri ile veya kendi başlarına (şahsen) başvurabilirler. Tedavilere eş ile katılım mecburiyeti yoktur.

Vajinismus bir öğretmen hastalığı mı?
Hastalarımızın %80’e yakın bölümü üniversite mezunudur. Yaptığımız istatistiklerde meslek grupları arasında ilginç şekilde en çok öğretmenler gelmektedir. Öğretmenleri, bankacılar ve finans çalışanları, sağlık çalışanları izlemektedir. Öğretmenlerin neden daha fazla vajinismus sorunu yaşadığı hakkında değişik yorumlarda bulunabilir.

Ankara müessesemizde uygulanan tedavilerdeki egzersizler için hastalarımıza bayan aile danışmanı asistanlarımız rehberlik edebilmekte, destek olmaktadır. Tedavilerde bilişsel davranışsal cinsel terapi yöntemleri uygulanmaktadır.

Vajinismus tedavilerdeki amaçlar, sorunun kısa sürede ve kalıcı şekilde çözüme kavuşturulması olmalıdır.

Vajinismus ve diğer cinsel sorunların çözümü için profesyonel destek almaktan çekinmeyiniz.
Siz de başarabilirsiniz…

Tedavi için tarafımıza başvuran hemen her hastanın aklında aynı soru vardır: “acaba ben yenebilecek miyim, herkes yener ama ben yapamam” gibi…

Vajinismus sorununu kesinlikle siz de yenebilir, hayata çok daha farklı bir noktadan başlayabilirsiniz. Bunun için kendinize güvenerek bir an önce harekete geçmeli ve destek almalısınız. Çünkü vajinismus sorunu destek alınmadığı takdirde sizin içinizde büyüyecektir. Bunun için profesyonel yardım almaktan çekinmeyiniz. Çünkü tam bir eş olduktan sonra annelik sizin de en doğal hakkınız!.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.