Vajinismus Sorununu Yenebilirsiniz

Vajinismus Sorununu Yenebilirsiniz

Vajinismus sorununu yaşayan bayanların pek çoğu bu problemin ismini bile daha önceden duymamıştır. Ve hastaların pek çoğu bu sorunları karşısında isyan etmekte ve zihinlerinde “niye ben, bu bela nerden buldu beni” gibi soruların sürekli yanıtlarını aramaktadırlar.

Vajinismus sorununu yenebilmek için vajinismus hastalarına önerimiz öncelikle bu sorunlarını kabul etmeleri, isyan etmek yerine sakin bir şekilde düşünerek uygun bir tedavi merkezini seçmeleri ve daha sonrasında da bir an evvel tedavilerine başlamaları olmaktadır.

Vajinismus sorunu günümüzde etik ve bilimsel yöntemlerle, 2-3 gün gibi kısa sürelerde tedavisi mümkün olan bir cinsel sorundur. Hatta cinsel işlev sorunları içinde cinsel isteksizlik, orgazm olamama gibi diğer cinsel işlev sorunlarına bakıldığında tedavisi çok daha kolay, başarı oranları çok daha yüksektir.

Vajinismus sorunu bir çift sorunudur…

Vajinismus çiftleri bu sorunun ortak problemleri olduğunu, aslında vajinismusun bir çift sorunu olduğunu kabul etmelidir. Kadınlarda olan cinsel sorunlar zamanla erkekleri etkilemektedir. Erkekteki cinsel işlev sorunları da zaman içerisinde kadınları etkileyebilir.

Vajinismus sorununu yaşayan bayanların eşlerinde de zaman içerisinde erken boşalma, sertleşememe (iktidarsızlık) ve cinsel isteksizlik gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Eğer ki erkek eşlerde bu tür sorunlar varsa eşlere de cinsel terapiler ve ilaç tedavileri verilmelidir. Çünkü aylarca veya yıllarca kullanılmayan penis işlevini yitirmektedir. Burada iyi olan nokta, vajinismus sorunu yaşayan bayanların terapileri sonrasında eşlerinde olan cinsel sorunların da zaman içerisinde düzelmesidir.

Görüldüğü üzer bu problem aslında bir çift sorunudur. Vajinismus problemi yaşayan kadınların eş desteği almaları şarttır. Aksi takdirde sorunu yaşayan kadın kendisini çok daha güçsüz, yetersiz ve moralsiz hissedecektir. Tedavi için eş direnci varsa bu cinsel sorun zamanla bir evlilik problemi haline gelebilir. Bu nedenle eşlerin de sorunu kabul etmeleri, eşlerine destek olmaları ve her zaman için motive edici yaklaşımları şarttır. Evlilik sözleşmesi de bunu gerektirir.

Vajinismus sorunu tedavi edilemezse de tedaviyle çocuk sahibi olunabilir mi?

Bu teorik olarak aşılama ve tüp bebek tedavileri ile mümkün olmakla birlikte, bu tür kısırlık tedavileri gereksizdir. Çünkü vajinismus azimli, uygun şekilde terapilere devam edildiği takdirde ve doğru tekniklerle tedavisi mümkün olan bir cinsel problemdir.

Diğer taraftan evlilikteki tek amaç hamile kalıp çocuk doğurmak değildir.  Aile birliğinin tamamlanması ve güzel bir şekilde devamlılığı sağlıklı bir cinsel paylaşımdan geçer.

Vajinismus sorunu doğru, etik, kişiye özel tedavi teknikleri ve bilimsel yaklaşımlarla tedavisi mümkün olan sağlık problemidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.