Vajinismus Sorunu Kaç Seansta ve Kaç Günde Çözülür?

Vajinismus Sorunu Kaç Seansta Ve Kaç Günde Çözülür?

Vajinismus sorunu toplumun her tabakasında görülebilen bir sorundur. Vajinismusun kaynağı %90 olasılıkla psikolojik, %10 oranında genital organların yapısına bağlı olarak gelişen organik birtakım sorunlardan kaynaklanır.

Vajinismus problemi genellikle erteleme – kaçınma hastalığı olarak tabir edilmektedir. Çiftler çoğunlukla zamanla geçer diyerek tedavi olmaktan çekinirler. Bu da zaman içinde problemin çözülmesinden öte problemin kemikleşerek daha da büyümesine, düzeyinin ilerlemesine neden olabilmektedir.

Vajinismus çözümü için profesyonel destek gereklidir

Cinsel terapi alınmadan vajinismus sorunu kendiliğinden çözümlenmez. Vajinismusun çözümü için profesyonel bir destek almak gereklidir. Yani vajinismusta kesin çözüm için cinsel terapi şarttır.

Vajinismus tedavilerinde süreç tedavi uygulayan merkezden merkeze değişiklik göstermektedir. Ortalama vajinismus tedavisi süresi kliniklerde 4-5 ay arasında değişmektedir. Ancak modern tedavi yöntemleri ve davranışsal bilişsel tedavilerle birlikte bu sorunun çözüm süresi daha da kısa hale gelebilmektedir.

Günümüzde gelişen tedavi yöntemleriyle birlikte artık çok daha kolay, rahat, ağrısız, acısız ‘hasta dostu’ tedaviler ile ortalama 3-4 gün gibi kısa sürelerde vajinismusun üstesinden gelmek mümkündür.

Vajinismus tedavisinde sürecin uzaması vajinismus hastalarının tedaviden sıkılmasına ve zamanla tedaviyi bırakmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden vajinismus tedavilerinde hastalar çoğunlukla daha kısa sürede başarı sağlayan tedavi yöntemlerini tercih edebilmektedir.

Vajinismusa 3 seansta kalıcı çözüm

Diğer taraftan vajinismus hakkında önerilen tedavi yöntemleri de kişiye göre ‘bireyselleştirilmiş’ olmalıdır. Her ne kadar vajinismus genel bir problem gibi görünse de bu problemi yaşayan hastalar farklı farklı kişiler olduğu için problemlerinin nedeni de tabi ki farklı olacaktır. Bu yüzden kişiye özel uygulanan hastayı merkeze alan tedavi yöntemleri daha başarılı bir şekilde sonuçlanacaktır. Yani kişinin durumuna ve derecesine bağlı olarak uygulanan tedavi yöntemleri ile kısa sürede sonuca ulaşmak mümkün olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.