Kızlık zarımın alınmasına rağmen sorunum devam etmişti

Kızlık zarımın alınmasına rağmen sorunum devam etmişti

Suzan Hanım (27 yaş, Öğretmen, 2.5 yıllık evli – İkinci evliliği, Konya)
“Kızlık zarımın ameliyatla alınmasına rağmen sorunum devam etti. Keşke sizi daha önceden tanısaydım…”

Eşimle 2.5 yıl önce eşimle severek evlendim. Bu benim ikinci evliliğim. Daha önceki evliliğim 6 ay sürmüştü ve ilk eşimle ilgili yaşadığımız yine aynı cinsel sorunlardan dolayı ayrılmıştık. 1 yıl önce bulunduğumuz ilde gittiğim bir kadın doğumcu bu problemim kızlık zarından kaynaklandığını ve kızlığımın kesilerek çıkarılması gerektiğini söylemişti. Ancak kızlık zarım ameliyatla çıkarılmasına rağmen yine eşimle birlikte olamıyordum. Hatta kendime inancım ve güvencim daha da azalmıştı. Daha sonra Meram’da bir kadın doğum uzmanına daha göründüm. O da bana kayganlaştırıcı bir takım kremler verdi ve kendimi kasmamam için telkinlerde bulundu, ama sonuç yine olumsuzdu.

İlişki sırasında bacaklarımı kapatıp kasıyordum. Evet, ilişkide bacaklarımı sanki birbirine yapışmış gibi kapatıyordum. Allahtan eşim anlayışlı birisi idi ve beni asla zorlamıyordu. Eşimin ailesi ise çocuk konusunda ısrarlıydı ve bizden bir an önce çocuk yapmamızı istiyordu. Ben ise çaresizlik içinde çırpınıyordum.

Daha sonra Konya’da gittiğim bir psikolog tarafından tekrar vajinismus için tedaviye alındım, maalesef yapmam gereken her şeyi bilmeme rağmen ilişkiyi yine beceremiyordum. Daha sonra internetten bir arkadaşım bana vajinismus ve vajinismus tedavisi konularında Ankara’da çalışan özel bir merkez olduğu söyledi ve telefonunu verdi. Telefonla ulaştığım Süleyman Bey’e güvenerek eşimle birlikte Ankara yollarını tuttuk. Çok şükür ki tedavimiz 5 gün içinde sonuç verdi ve problemimizi hallettik. Keşke Süleyman Beyi daha önce tanısaydım. Eşim ve ben sürekli Süleyman Beyi anıyoruz ve dualarımızı eksik etmiyoruz.

Siz de bu konuyla ilgili görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, diğer hastalarla diyalog kurabilirsiniz.
İstanbul, Ankara ve İzmir‘de bulunan kliniklerimiz ile Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden 7000‘den fazla hastayı 2002‘den bu yana başarı ile tedavi etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Telefon: 0850 303 2000
E-Posta: suleyman@eserdag.com
Facebook Grubumuza Katılın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.