Vajinismus Doktorları

Ağrılı Cinsel Birleşme Tedavisi

Vajinismus tedavilerine “vajinismus terapisi”, vajinismus tedavisi yapan uzmanlara da “vajinismus terapisti” adı verilir. (Terapi=Tedavi) Halkımız daha çok “vajinismus doktoru” olarak adlandırmaktadır.

Vajinismus sorunu cinsel sorunlar arasında en fazla doktor muayenesine başvurma nedenidir. Yapılan bir bilimsel araştırma sonucuna göre ülkemizde her 100 kadının 10’unda vajinismus sorunu bulunmaktadır. Doktor muayenehanelerinde vajinismus sorunu nedeni ile yardım almayı bekleyen binlerce hasta bulunmaktadır.

Bu sorunu yaşayan kişiler adeta ‘denize düşen yılana sarılır’ misali akla gelmeyecek pek çok yöntemlere dahi başvurabilmektedirler. Uygun olan vajinismus doktoruna baştan ulaşmak çok önemlidir. Aksi halde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Kişiler her yanlış uygulanan tedaviden sonra umutlarını biraz daha yitirmekte, inançlarını kaybetmekte ve umutsuzlukları artmaktadır.

Maalesef bilimsel olmayan, doktorların önermediği pek çok yöntem vajinismus çiftleri tarafından denenmektedir.

Kesinlikle Denemeyiniz:

Alkol alıp ilişkiye girmeyi deneme, genel anestezi altında ilişki deneme, uyuşturucu madde veya ilaç kullanarak deneme, şarlatan hocalarda büyü bozdurma gibi maalesef pek çok yanlış inanç vardır. Unutmayınız ki her bir deneme umutsuzlukları, sıkıntıları bir kat daha arttırır.

Vajinismus nedenleri farklıdır

Vajinismus sorunu bütün dünyada görülen evrensel bir problemdir. Batılı ülkelerde binde 2’lerde görülen bu cinsel sorunun kaynakları da ülkeden ülkeye değişiklikler gösterebilir. Örneğin batılı ülkelerde sorun genelde çocukluk dönemlerinde yaşanan cinsel taciz, istismar ve tecavüzlere bağlı iken ülkemizde genelde ilk gece ile ilgili korkulara ve kızlık zarının aşırı değerli olması nedeni ile korunması gerekliliğine bağlı düşünceler ile ilişkilidir.

Vajinismus terapisti doktorlar kimler?

Vajinismus tedavisi bu konuda deneyim sahibi uzman doktorlar (hekimler) tarafından yapılmalıdır.

Aksi halde son derece istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Zaman içerisinde çözümlenemeyen sorunlar büyüyerek çiftler arasında gerginliklere, çatışmalara, aldatmalara ve boşanmalara yol açabilir.

Vajinismus terapisi veren doktorun bilgisi ve tecrübesi çok önemlidir. Çünkü kişinin sorununun çözümünde birbirinden farklı tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekebilir. Bunun için doğru merkezin ve terapist doktorun iyi araştırılmasını öneririz.

Vajinismus doktorları kimler?

Vajinismus doktorları arasında jinekolog doktorlar (kadın doğum uzmanları), psikiyatri uzmanları ve pratisyen hekimler yer almaktadır. Ülkemizde ve tüm dünyada hastayı tedavi etme yetkisi yalnızca doktorlara verilmiştir. Psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile danışmanları, davranış bilimciler, sosyologlar danışanlarına sorunları hakkında yalnızca yol gösterici olabilir ve danışmanlık hizmetleri verebilirler. Ancak hastalara tedavi vermeye yetkileri yoktur.

Vajinismus tedavi edilmesi gereken bir sorundur

Vajinismus eşlerinin pek çoğu eşlerine karşı son derece anlayışlı ve hoşgörülüdür. Ancak bir kısmı eşlerine kötü muamelelerde bulunarak fiziksel şiddete başvurabilir. Bazı eşler de evlerinde bulamadığı mutluluğu başka adreslerde arayarak eşlerini aldatabilirler. Hatta kendilerine göre haklı sebepleri de vardır.  Bu tür evlilikler genelde boşanma ile biter.

Vajinismus mutlaka tedavi gerektiren, kendi başına çözümlenmeyen bir cinsel işlev sorunudur. Vajinismus tedavisi için ilk adım ise sorunu kabul edip, doğru bir tedavi merkezindeki doktora başvurmaktan geçer. Siz bu sorununuzu hallettiğiniz zaman aslında hayatınızdaki en büyük engellerden bir tanesini de çözmüş bir şekilde müthiş bir özgüvene de sahip olacaksınız.

Vajinismus doktorları (Ankara):

“Tedavinizi ertelemeyiniz, geciktirmeyiniz, utanmayınız, tedavilerden kaçınmayınız…”

Herkes başarabiliyorsa siz de başarabilirsiniz! Bunun için biraz cesarete ihtiyacınız var. Vajinismus tedavisine başvurup ilk doktor görüşmesinden sonra, siz de diğer hastaların söylediklerini tekrarlayacaksınız:  “tedavi için ah keşki bu kadar gecikmeseydik, hiç bu kadar korkulacak bir şey yokmuş aslında…”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.