Vajinismusu atlatmam bu kadar mı kolay olacaktı?

Vajinismus-Bu kadar mı kolay olacaktı?

B Hanım (33 yaş, Mimar, 5 yıllık evli, Mersin)
“Bu kadar mı kolay olacaktı. Kendime ben bile inanamıyorum. Vajinismus tedavisi sonrasında hayatım, tüm psikolojim o kadar değişti ki…”

Eşimle uzun süren bir arkadaşlık sonunda evlendik. Evlilik öncesi birleşme korkularım evlilik sonrası da artarak devam etti. Önceleri önemsemedik çünkü biz başka şekillerde birbirimize zevk verebiliyor ve en önemlisi birbirimizi çok seviyorduk. Herkes çift olarak bizi beğenir hatta zaman zaman eşimin bana karşı olan davranışlarını bile kıskanırlardı.

Eşim ailem tarafından da çok seviliyordu. Ben mi; benim onun ailesiyle ufak tefek sorunlarım olmuştu; kimin olmamıştır ki! Hayatımda hiç bu kadar romantik, yardımsever, sevgi dolu, centilmen ve hoş bir erkek olmamıştı. Bunları niye mi anlatıyorum; anlatıyorum çünkü bu kadar güzel bir ilişkiyi sonrasında boşanma eşiğine kadar getiren şeyleri görmeniz için…

Evet dediğim doğru peri masalı git gide bozulmaya başlamıştı. İşin kötü tarafı da suçlu olan benden başkası değildi. Bugün fark ettim de onun tek suçu bana doktora gitmek için yeteri kadar ısrar etmemiş olmasıydı. Beni kırmaktan çekiniyordu. Oysa bana demeliydi ki “Beni sevdiğini söylüyorsun ama ben acı çekiyorum, her geçen gün seni benden uzaklaşmış ve benim değilmişsin gibi hissediyorum” Tüm bunlar için çok geçti artık. Aslında evliliğimizin ikinci yıllarında internette araştırma yapmış ve http://www.vajinismusankara.net adresinde Hera ismiyle ilk o zaman karşılaşmıştık. Vajinismus olduğumu da o gün öğrenmiştik.

Artık cinsel yaşamımızda yaptıklarımız her ne kadar fiziksel olarak zevk verse de olması gerekenin bu olmadığını biliyordum ve bu gerçek yaptıklarımızdan soğumaya başlamama sebep oldu. Artık eşime çok az dokunur olmuştum. Babamın vefatı nedeniyle bir süre annemin bizimle yaşaması ilişkimizin daha da bozulmasına neden olmuştu. Artık kardeş gibiydik; eşimi hem cinsel hem de duygusal yönden çok ihmal ediyordum. Her ne kadar dışardan çok sağlam görünsem de duygusal olarak dağılmıştım. Önceliklerim değişmiş, eşim bir kenara itilmişti. Bir gün eşimle büyük bir tartışma yaşadık; bu olaya şahit olan annem ortada garip bir şeyler olduğunu anladı. Gözyaşları içinde ona tüm gerçeği anlattım. Çok şaşırdı ve hiç zaman kaybetmeden hemen bir doktora gitmemizi söyledi.

İşte HERA ve Süleyman Beyle tanışmam böyle gerçekleşti. Nedendir bilmem hiç tereddütsüz daha önce internette gördüğüm bu kliniğe yöneldim. Ve Ankara’daydık sonrasında. Hala korkularım ve şüphelerim vardı. Hatta bir arkadaştan başka jinekolog isimleri bile almıştım. Neyse sonunda gittik; kapıyı çok tatlı güler yüzlü bir kız açtı. İçeri girdik ve heyecanlı bir bekleyiş başladı. Sıra bize geldi ve Süleyman beyin odasına girdik. Karşımda esmer; sevecen; genç bir doktor duruyordu; hiç de korkulacak birine benzemiyordu. Çok korkmadım fakat hala güven eksiğim vardı. Uzunca bir konuşmanın ardından ertesi gün tedaviye başlamaya karar verdik. Ve tedavim başlamıştı. Önceleri az olan güvenim her gün artıyordu. Ortam çok rahatlatıcı; doktorum ve sekreteri de arkadaş gibilerdi. Her geçen gün korkularım azalıyor ve daha iyisini başarıyordum. Vajinusmus Tedavim süresince doktoruma ve sekreterine olan güvenim eşim için geçerli değildi. Bana çok destek olmasına rağmen eşimi bu çalışmalardan uzak tutmaya çalışıyordum. Belki de ilişkimizdeki gerginlikten dolayı onu görünce kendimi kasmaktan korkuyordum.

Son derece rahat geçen bir 3 günün sonunda başarabildik. Belki başaran her vajinismus hastası aynı şeyleri düşünüyordur, evet: ”Bu kadar mı kolay olacaktı”. Tedaviden sonra o kadar psikolojim düzeldi ki ben bile kendimi tanıyamıyorum. Süleyman bey ve ekibine çok ama çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Mersin’den sevgilerimle…

Siz de bu konuyla ilgili görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, diğer hastalarla diyalog kurabilirsiniz.
İstanbul, Ankara ve İzmir‘de bulunan kliniklerimiz ile Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden 7000‘den fazla hastayı 2002‘den bu yana başarı ile tedavi etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Telefon: 0850 303 2000
E-Posta: suleyman@eserdag.com
Facebook Grubumuza Katılın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.