Vajinismus Tedavilerine Başlarken Ön Koşullar

Vajinismus Ankara İstanbul Gibi Şehirler

2016 yılında kurulan müessesemiz, Ankara’nın Kavaklıdere semtinde yer almaktadır. Öncelikle vajinismus tedavisi olmak üzere cinsel sorunlar üzerine ağırlıklı hizmetler verilmektedir.

Vajinismus Ankara, İzmir ve İstanbul gibi üç büyük şehrimizde daha sık olarak tedavi edilen bir cinsel sorundur. İstanbul, İzmir ve Ankara için vajinismus klinik seçiminde çiftlerin oldukça seçici davranmalarını, iyi bir eleme yaptıktan sonra kendilerine en uygun merkezi seçmelerini ve tedavi süreçlerini asla aksatmamalarını önermekteyiz.

Vajinismus Tedavilerine Başlarken Ön Koşullar

Vajinismus tedavisi için karşılıklı olarak mutabakata varılması gereken olmazsa olmaz  ön koşullardan birincisi; Güven, İkincisi; sabır, üçüncüsü verilecek olan ev ödevlerinin eksiksiz yapılmasıdır. Bu üç unsur sağlandıktan sonra vajinismusu yenmemek için bir nedeniniz kalmayacaktır. Tabi ki bunlarla beraber eş desteği de oldukça önemlidir. Eşlerin birbirini desteklemesi, motivasyonlarını güçlendirmek, sevgi, şefkat ve anlayışın normal zamanlara göre daha da yoğun gösterilmesi sürecin işleyişi açısından önemli bir etkendir.

Etik olmayan, hastayı yıpratan ve yoran yöntemlerin elenmesi ve doğru bilgi ve yöntemlerle tedavi uygulanması, vajinismus hastalarının dikkat etmesi gereken bir faktördür. Bunun için referansların doğru bir şekilde incelenmesi ve elenmesi, bunun titizlikle yapılması önemlidir. Yanlış teknik ve tedaviler hastanın iyileşme sürecini olumsuz etkileyeceği gibi hastanın kendine olan inancını da zedeleyecektir.

Vajinismus Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde, çeşitli müesseselerde tedavi edilmektedir. Bu noktada önemli olan süreci en kısa ve zahmetsizce atlatılabilmesidir. Aksi takdirde uzun ve yorucu yöntemler hem maddi hem manevi yıkımlara ve umutsuzluklara neden olabilmektedir.

Kulaktan dolma bilgiler, yanlış öneriler ve uygulamaların sizi yıpratmasına müsaade etmeden titizlikle yapılacak araştırmalarla doğru tedaviye ulaşmak mümkün.

Her hasta tipine uygulanan farklı tedavi yöntemleri ile hastanın acısız, yıpranmadan ve tüm süreç ile ilgili yeterli bilgilendirme sağlanarak oluşturulan tedavi programıyla süreç kısa sürede sonuç vermektedir. Bu şekilde “hasta dostu” olan yöntemlerle sürecin keyfini çıkarmak, vajinismussuz bir hayata merhaba demek için hiçbir engel kalmayacaktır.

Vajinismusu yendikten sonra kendinize bakışınız hiç olmadığı kadar olumlu bir hale gelecektir. Her şeyden önemlisi kadınlığınızı keşfedecek ve bunun size getirdiği güveni sonuna kadar yaşayacaksınız. Tüm bunlar için yapmanız gereken ertelemeyi bırakıp harekete geçmeniz olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.