%100 tedavi garantisi verdiğinizde ben bile inanmamıştım

Tedavi garantisi verdiğinizde ben bile inanmamıştım

Meral Hanım (31 yaş, Bankacı, 4 yıllık evli, İzmir)
“% 100 tedavi garantisi verdiğinizde ben bile inanmamıştım. Bir türlü cesaret edemediğim için tedavimi sürekli erteledim. Başarı için tek yapılması gereken şey dediklerinizi aynen uygulamak …”

Ben 4 yıla yaklaşan evliliğimde eşimle hiç ilişkiye giremedim. Eşimle evlenmeden önce 4 sene birlikteliğimiz olmuştu. Böyle bir sorunla karşılaşacağımı hiç tahmin etmemiştim. İlişkiye girmek kafamda büyüttüğüm bir konu da değildi. Ancak bu sorunu aştıktan sonra anladım ki Süleyman Bey’ in de söylediği gibi bilinçaltıma yerleşmiş yanlış korkular, bilgiler varmış ve bu yanlış bilgiler vajinusmus olmama neden olmuş.. Bunlardan birisi cinsel ilişki sırasında kilitlenme JJ Böyle bir şeyi duymuştum ama aklım hiç ona takılı kalmamıştı aslında. Ben farkında değildim ama bu komik şey bilinçaltıma yerleşmiş sanırım. Bir de patlama çatlama kanama korkuları…

Evliliğimizin ilk aylarında internetten vajinusmus üzerine yazılmış yazıları, yorumları okuyordum. 3 yıldır, 5 yıldır hatta 15 yıldır eşleriyle hiç ilişkiye girmeyenlerin yorumlarını okuduğumda çok şaşırıyordum. 3 yıldır ilişkiye girmemiş insanları okuduğumda benim de 3 yılı aşan sürede ilişkiye giremeyeceğimi hiç tahmin etmiyordum. Bu durumu erteleye erteleye 4 seneye gelmişti evliğimiz. 3 senedir ilişkiye girmeyenlere şaşırırken ben de artık onlardandım ve 15. yılı da karşılamam hiç imkansız değildi.

Bu süre içerisinde bir kere psikologa gittim bana sakinleştirici bir ilaç verdi. Her gün bir ilaç alma psikolojisi hiç bana göre değildi, üstelik ilacın en büyük yan etkisi cinsel isteği azaltmasıydı. Bu tedaviye devam etmek istemediğim için bir daha gitmedim. Bir kere de jinekologa gittim. Vajina yolunda bir sorun olup olmadığına baktı ve bana parmak egzersizi önerdi. Ancak bu yöntem de hoşuma gitmemişti. Aradan geçen zaman uzadıkça bu konunun çözümüne daha da uzaklaşıyordum. Eşim de bana baskı yaparak iyice uzaklaştırmak istemiyordu. Bu konuya hep anlayışla yaklaştı. Hiçbir zaman bana kendimi suçlu hissettirecek bir yaklaşımda bulunmadı. Zaten bu sorunun bir kadının suçluluk hissetmesini gerektirecek bir konu olduğunu asla düşünmüyorum. Vajinusmus çözümü olan bir sorun benim için.

Vajinusmun olduğumu eşimin ailesi dışında neredeyse herkes biliyordu. Bilmeleri beni rahatsız etmiyordu ancak bana bu konuyu açtıklarında genelde fazla yorum yapmadan konunun kapanmasını sağlıyordum.

İşyerinden iki arkadaşım benim adıma Vajinusmus tedavi merkezleriyle ilgili internette araştırmalar yapıyorlardı. Bir arkadaşım Ankara’ da Hera Kadın Sağlığı diye bir kliniğin bu sorun için %100 garanti verdiğini ve kısa süreli tedavi olduğundan bahsetti. Tabi bana burayı söyledikten yaklaşık bir sene sonra gidip görüşmeye ikna oldum. Web sitesini önceden de incelemiştim gitmeye karar verince tekrar araştırdım. Süleyman Bey’ in yazılarını okudum ve kendisini cep telefonundan arayarak bir ön görüşme yapmak istedim. Ve aradım. Telefona cevap vermemişti. O gün akşam kendisi beni aradı. Belki de o gün bana dönüş yapmasaydı yeni bir erteleme sürecine daha girecektim J. Telefonda kendisine vajinusmus olduğumdan bahsettim. Bana kaç senedir evli olduğum, daha önce tedavi alıp almadığım gibi birkaç soru sordu ve ön görüşme için ertesi güne randevulaştık. Eşimle birlikte Hera Klinik’ e gittik. Bizi karşılayan Ayla’ nın hayatımda bu kadar önemli bir yere sahip olacağını hiç düşünmemiştim J. Süleyman Bey bizimle konuştuktan sonra basit bir muayeneden geçtim. Bize bu sorunun çözümü için %100 garanti verdi ve en fazla 5 – 6 seans süreceğini yineledi. Biz düşünmek üzere oradan ayrıldık ve tabii ki düşünme süremiz 3 ay sürdü J

Süleyman Bey’ le görüştükten sonra internetten biraz daha araştırma yapmak istedim. Hera Klinik’ e gidenlerin yorumlarını görmek için.. Ancak www.vajinismusankara.net  adresindeki yorumlar dışında başka bir yerde yorum göremediğim için güven konusunda şüphelerim vardı. Vajinismus tedavisinde nasıl %100 garanti verir? Neden başka bir yerde yorum yok? Acaba doğru yer mi?…..gibi daha bir sürü soru işaretleri. Başka tedavi merkezlerinin araştırmasına da girmek istemiyordum. Çünkü güven meselesi başka bir yerde de karşıma çıkacaktı ve başka bir yerle görüşmek kafamın daha da karışmasına neden olacaktı.. Neyi neyle karşılaştıracağımı da bilmiyordum zaten. Bana ne demelilerdi ki ben de “ Tamam işte burası” demeliydim.. Bir arkadaşımın jinekolog bir arkadaşının Süleyman Bey’ i tanıyor olabileceğini düşünerek arayıp sorduk ve kendisi Süleyman Bey’ i tanıdığını ileterek vajinismus tedavileri konusunda iyi olduğunu bildirerek bize iyi bir referans oldu. Artık bundan sonrası bana kalmıştı. Sıra en önemli basamağı çıkmaya, vajinismus tedavisi olmaya gelmişti. Başlamak…

Hera Klinik’ le görüşmemi sağlayan arkadaşlarımdan birisi yeni bir atakla beni randevu almaya zorladı. Kendisi de benim gibi internette vajinusmusla ilgili yazıları okuduğu bir sırada vajinusmun erteleme hastalığı olduğu yorumunu okudu. Ve o gün Süleyman Bey’ i aratıp randevu aldırdı . Ben buna cesaret edemediğim için eşime aldırmıştım randevuyu. Bana Süleyman Bey’ le görüştüğünü ve randevu aldığını söylediğinde karnıma bir sancı girmişti. Tedaviye başladığımı kimseye söylemedim. İş arkadaşım ve tabi ki eşim biliyordu sadece. Herkesin bilmesi beni strese sokabilir ve başaramayabilirim diye düşünmüştüm. Tabi insanlara bu süreçte nerede olduğumla ilgili türlü yalanlar söylemekteydim J .

Tedavim 4 gün sürdü. İlk seansa eşimle birlikte gittim. Diğer 3 seansa tek başıma gitmek istedim. 5. gün eşimle birlikte Süleyman Bey’ le görüşmeye gittik ve o gün eşimle ilişkiye girdik. Yani sadece 4 seans sonra başarmıştım. İnanılacak gibi değildi benim için. Vajinusmusu yenmemin üzerinden 1 ay geçti. Süleyman Bey’ in uyguladığı tedavi yöntemi aklımdaki yanlış düşünceleri yok edip doğruları öğrenmeye yönelik olduğundan şu an ilişkiye girerken herhangi bir sorun yaşamıyorum . Çünkü artık bunun ne kadar olabilir olduğunun bilincindeyim.

Vajinusmus sorunu olan herkese tek söyleyebileceğim; Boşuna vakit kaybetmeyin. Gerçekten de doğru yerde doğru tedavi ile bu sorunu aşmak çok kolaymış. Tek yapılması gereken şey dediklerinizi harfiyen yapmak. Hera Klinikle ilk tanışmamdan sonra, hakkındaki yorumları internetten çok fazla arayan ama kendi sitesi dışında başka bir yerde herhangi bir yoruma rastlamayan ben kesinlikle Hera Kilinik’ i tavsiye ediyorum.. J ( Ya da var ama ben bulamadım ) Süleyman Bey’ e ve tabii ki Ayla’ ya yaklaşımları için çok teşekkür ediyorum. Meral-İzmir…

Siz de bu konuyla ilgili görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilir, diğer hastalarla diyalog kurabilirsiniz.
İstanbul, Ankara ve İzmir‘de bulunan kliniklerimiz ile Türkiye’nin ve dünyanın pek çok yerinden 7000‘den fazla hastayı 2002‘den bu yana başarı ile tedavi etmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Telefon: 0850 303 2000
E-Posta: suleyman@eserdag.com
Facebook Grubumuza Katılın

1 yorum

  1. Melek dedi ki:

    Merhaba 3 yıllık evliyim ve eşimle hiç cinsel ilişkiye giremedik evlenmeden önceden beri çok korkuyordum ve eşime bunu defalarca kez söyledim gitmediğimiz yer ödemediğimiz paralar kalmadı artık pes ettim ömür böyu böyle gidicek sanıyordum artık ayrılmayı bile düşünüyordum herkes çocuk soruyordu hiçbişe diyemiyoduk çok mutsuzduk ta ki Hera klinik Şenay hocam karşımıza çıkana kadar 🙂 eşim ilk görüşmeye beni zorla götürdü hiç gitmek istemiyordum çok mutsuzdum görüşmeye gittiğim an içime öyle bir sıcaklık ve güven geldiki inanamadım 3 günde tedavi diyorlardı inanmıyordum denedim ve sonuç mükemmel gerçektende 4 günde tedavim bitti bunun içinmi 3 sene beklemişim diyorum şimdi kendime keşke daha önceden gitseymişim karşıma çıksaymış diyorum vajinismus bir erteleme hastalığı sakın ertelemeyin özellikle benimle uğraşan Ayşe hanıma ve Şenay hanıma çok teşekkür ediyorum sizleri çok seviyorum iyiki varsınız güzel insanlar 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkımızda
Ankara'da faaliyet gösteren müessesemiz, vajinismus tedavisi başta olmak üzere 2016 yılından bu güne kadar binlerce hastayı başarıyla tedavi etmiştir.
Doktorlarımız
Ankara Vajinismus Tedavisi ve Genital Estetik. Sitedeki içerikler izinsiz kopyalanamaz.